понеділок, 29 листопада 2010 р.

Валяння (де купити, з чого почати???)

Валяння (felting) - це особлива техніка рукоділля, в процесі якої з вовни створюється малюнок на тканині, об'ємні іграшки, одяг, взуття, декоративні елементи та прикраси. Тільки натуральна вовна має здатність звалюватися.
Історія
Люди виявили здатність вовни звалюватися близько 8000 років тому. Для валяння використовували знайдені залишки хутра тварин. Після одомашнення дрібної рогатої худоби стало можливим використовувати зістрижине хутро тварин.
У XVI столітті з'явилися перші майстерні з виготування повсті.
Сьогодні для домашнього валяння створені спеціальні іглопробивні машини.
Види
Розрізняють два види валяння вовни - сухе і мокре. При сухому валянні вовна багаторазово протикається спеціальною голкою до стану звалювання. Під час цього процесу волокна зчіплюються між собою, утворюючи щільний і однорідний матеріал. Мокре валяння здійснюється за допомогою мильного або спеціального розчину. Спочатку викладаються вироби з вовни, змочується розчином і за допомогою тертя виробляють процес валяння.

Якщо ви бажаєте спробувати зайнятися валянням, то найкращий варіант почати з мокрого та з валяння намиста. (найближчим часом у блозі з'явиться Майстер клас по валянню)

Є два варіанта опонувати це рукоділля:
1) сходити на майстер-клас (від 90 грн. до 250 грн.)
2) навчитися через майстер класи, які є у Інтернет просторі (безкоштовно, тобто задарма)
Який варіант вибрати, це вже вирішувати Вам, виходячи з ресурсів. Сама я навчилася у майстерні Woolik - http://woolik.livejournal.com/

Для того щоб почати займатися валянням, необхідно придбати: вовна (пару кольорів), голка для валяння (середня, 38 розмір), мильний розчин(робиться самостійно), губка(господарчі товари), фурнітура.
Початковий набір буде коштувати від 25 грн. до 100 грн. Я раджу купувати невелику кількість вовни, 50 грамів буде досить.
Перелік інтернет-магазинів:
http://sunduchok.in.ua/contakts.html - Київ
http://www.skrynya.com.ua/index.html - Київ (в ньому постійно замовляю я), є магазин на Республіканському
http://hobby4you.od.ua/index.php - Одеса
http://tapochka.com.ua/index.php - Одеса
http://valjanie.at.ua/ - Київ
http://fimo.in.ua/ - Київ, фурнітура (дуже якісний сервіс)
http://stilnaya.com/ua/ - Київ, є магазин на Мінській

Я буду постійно оновлювати інформацію про те, де можна купити якісний товар та за приємні ціни і з гарним сервісом.

Немає коментарів:

Дописати коментар